آشنایی مختصر با دوره HTML-CSS مقدماتی

 

HTML مخفف Hypertext Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است که برای ایجاد صفحات وبسایت به کار می رود. امروزه عموما در کنار HTML ، برای ایجاد زیبایی ظاهری صفحات وب نیز از CSS استفاده می شود تا زیبایی دلخواه ما را به وبسایت مورد نظرمان بدهد. HTML همچنین  چندین نسخه دارد ، در سپتامبر سال 2018، استاندارد فعلی HTML به عنوان HTML5 شناخته شد و در این کلاس نیز از همین نسخه استفاده خواهد شد.

در حالی که امروزه زبان های برنامه نویسی و ابزارهای جهانی بسیاری مثل سیستم های مدیریت محتوا وجود دارند ، با این حال HTML همچنان ابزار غالب برای ایجاد صفحات وب است. از مزایای آن میتوان به استفاده و آموزش آسان آن، پشتیبانی تمامی مرورگرها از HTML ، زیبایی ، کدهای استاندارد و... اشاره کرد که همگی از دلایلی هستند که کاربران بسیاری به سمت آن میروند.

تحلیل بازار کار

 

با توجه به رشد سریع و گسترده وبسایت های اینترنتی و ورود کسب و کارهای بسیار زیاد در اینترنت، بازار کار بسیار عالی با آینده ای روشن برای طراحان وب بوجود آمده است ، امروزه با وارد شدن کسب و کارها به اینترنت و بوجود آمدن رقابت شدید در حوزه وب ، بستر کاری بسیار مناسبی برای طراحان و برنامه نویسان وب بوجود آمده که این روند در آینده نیز قابل رشد و توسعه می باشد، بسیاری از توسعه دهندگان HTML خوداشتغال هستند. شرکت ها اغلب برنامه نویس های HTML را براساس پروژه استخدام می کنند، بنابراین ممکن است درآمدهای مختلفی براساس پروژه ها در بازه های زمانی مختلف داشته باشند. امروزه همه وبسایت ها، اپلیکیشن های موبایلی و سامانه های اداری که در بستر وب گسترش یافته اند برپایه زبانهای HTML و CSS طراحی شده اند و در واقع برای همه برنامه نویسان و طراحان وب یادگیری زبانهای HTML و  CSS واجب و بسیار مهم می باشد.

توانایی دانشجو پس از پایان دوره HTML-CSS مقدماتی

 

پس از پایان این دوره دانشجو می تواند:

• به کمک زبان html  ساختار اصلی صفحات وب سایت خود را طراحی نماید.

• به کمک زبان CSS  به زیبا سازی و ایجاد رابط کاربری مناسب برای وبسایت خود بپردازد.

• با مفاهیم طراحی همچون UI و UX به صورت کامل آشنایی پیدا کرده و در ساختار سایت خود استفاده می نماید.

شیوه برگزاری کلاس

 

کلاس HTML-CSS  محیطی پر نشاط ، پویا و صمیمی دارد و با انجام پروژه های متعدد در طول دوره ؛ یادگیری به صورت کاملا عملی و واقعی انجام می شود و دانشجویان در خلال انجام تمرین ها و پروژه ها با مفاهیم و تکنیک های برنامه نویسی HTML آشنا می شوند.

 هدف از این دوره آموزش مفاهیم اصلی طراحی صفحات وب و ورود به دنیای بزرگ طراحی وبسایت های اینترنتی می باشد. دانشجویان با زبان های برنامه نویسی سمت کلاینت آشنا شده و یاد میگیرند که چگونه صفحات استاتیک وب را طراحی نمایند.

روال برگزاری کلاس ما به این صورت است که هر جلسه بر اساس سرفصل ارائه شده ، مطالب با جزئیات کاربردی به کمک دیتا پرژکتور ارائه میشوند. همچنین در انتهای هر جلسه آموزشی فیلم ضبط شده از صفحه نمایش مدرس در اختیار دانشجو قرار می گیرد و متناسب با مطالب ارائه شده تمرینات هفتگی برای تمامی شرکت کنندگان در نظر گرفته میشود. در ابتدای هر جلسه آموزشی به بررسی تمرینات حل شده دانشجویان پرداخته و اشکالات احتمالی هر یک از شرکت کنندگان پاسخ داده می شود.

سرفصل دوره آموزشی HTML-CSS

• آشنایی با صفحات، استانداردها و زبان های برنامه نویسی وب

• آشنایی باTag ها،Element  ها، Attribute ها وComment  ها

• آشنایی با CSS و روش های مختلف استفاده از CSS در صفحه

• آموزش زبان نشانه گذاری  HTML

♦ ساختار یک فایل HTML 

♦ فرمت کردن متن و عناصر متنی در  HTML

♦ آشنایی با عناصر نمایشی در  HTML

♦ آشنایی با عناصر لیستی در  HTML

♦ ایجاد پیوند بین صفحات و کار با تصاویر در زبان  HTML

♦ طراحی فرم ها و آشنایی با انواع عناصر موجود روی آنها

♦ طراحی و پیاده سازی صفحه ثبت نام و ورود کاربران

♦ طراحی و پیاده سازی بنر و اسلایدر

♦ معرفی عناصر و صفحات پر کاربرد زبان  HTML

• آموزش زبان برنامه نویسی  CSS

♦ معرفی انتخابگر ها در  CSS

♦ فرمت بندی متن در  CSS

♦ آشنایی با مدل  Boxدر  CSS

♦ طراحی و پیاده سازی باکسهای اخبار و مقالات و محصولات

♦ طراحی و پیاده سازی آلبوم تصاویر

♦ آشنایی کامل با رنگها و کار با آنها در  CSS

♦ طراحی قالب وبسایت تک صفحه ای شخصی

♦ آشنایی با مشخصه های پس زمینه ها در  CSS

♦ آشنایی با مشخصه های لیست ها در  CSS

♦ آشنایی با مشخصه های جداول در  CSS

♦ طول ها و واحد های اندازه گیری در  CSS

♦ طراحی یک قالب وبلاگی

 

عناوین پروژه ها و تمرین های دوره آموزشی HTML-CSS  :

طراحی و پیاده سازی صفحه ثبت نام و ورود کاربران

طراحی فرم ها و آشنایی با انواع عناصر موجود روی آنها

طراحی و پیاده سازی بنر و اسلایدر

طراحی و پیاده سازی باکسهای اخبار و مقالات و محصولات

طراحی و پیاده سازی آلبوم تصاویر

طراحی یک قالب وبلاگی

طراحی قالب وبسایت تک صفحه ای شخصی

دوره آموزشی HTML-CSS بر پایه مبانی برنامه نویسی وب برگزار می گردد که مخاطبان این دوره آموزشی می توانند از هر رشته تحصیلی باشند، جهت شرکت در کلاس HTML و CSS آشنایی با مفاهیم پایه کامپیوتر و اینترنت کافی میباشد، با توجه به اینکه برای طراحی و راه اندازی هر نوع وبسایتی با هر تکنولوژی باید در ابتدا با مفاهیم زبان HTML و CSS آشنا باشیم، ما این دوره را به عنوان اولین دوره و شرط ورود به دنیای بسیار جذاب و پر درآمد وب ارائه می دهیم ، در این دوره آموزشی یاد میگیرد که چطور می توان به صورت خیلی ساده و سریع به کمک زبان نشانه گذاری HTML به ایجاد صفحات اینترنتی پرداخت و اینکه چطور می توانید به کمک زبان CSS صفحات ایجاد شده را به صفحاتی زیبا و کاربردی تبدیل کنید، این دوره فقط نیازمند علاقه و پشتکار شما بوده و ما تلاش می کنیم که به صورت کاملا تضمین شده مطالب دوره را با دقت و جزئیات کامل به شما ارائه داده و با برنامه ریزی منظم و ارائه تمرینات هفتگی در جهت یادگیری صحیح آن کوشا باشیم.

در حال بروزرسانی

آیا در انتهای دوره برای شرکت کنندگان گواهینامه صادر می شود؟

در صورتی که دانشجو در پایان دوره نمره ی لازم را کسب کند موفق به دریافت گواهینامه خواهد شد. حد نصاب نمره 70 از 100 بوده و از مجموع نمرات فعالیت های کلاسی، کوییز ها ، تمرینات و آزمون پایانی دانشجو محاسبه می شود.

نحوه برگزاری آزمون پایانی دوره به چه صورت است؟

مدت زمان مشخصی از جلسه پایانی هر دوره به برگزاری آزمون اختصاص می یابد. این آزمون کاملا عملی بوده و سوال مطرح شده در قالب یک پروژه  ترکیبی می باشد.

 

آیا برای این دوره جزوه یا کتاب خاصی باید خریداری شود ؟

در تمامی دوره های آموزشی کتاب ها ، مراجع و فایل های آموزشی مختلفی توسط اساتید معرفی می گردد .